Dvd samochodowe

Przez długi czas multimedia samochodowe ograniczały się do przeznaczeń wyłącznie w wysokiej klasy samochodach, limuzynach oraz wehikułach rekreacyjnych. Pomysł oglądania filmów lub grania w gry w samochodzie trafił do kluczowego nurtu zainteresowania na globie dopiero w późnych lat 90-tych i wczesnych XXI wieku, a nawet wówczas multimedia samochodowe były w dużej mierze ograniczone do drogich jednostek wideo i nieporęcznych magnetowidów lub ewentualnie dużych systemów DVD.

Nawigacja samochodowa

Multimedia do samochodu: co się dzieje obecnie?
Dziś multimedialne dyspozycje są dostępne dla wszystkich kierowców, co jest widoczne w bogatych w funkcje samochodach. Odpowiednio to, nie ma nieomalże żadnych limitów co do sposobu konfigurowania samochodowego systemu multimedialnego, a jedyną pewną kwestią jest to, że potrzebujesz również komponentu audio, jak i wideo.

Są dziesiątki rozmaitych urządzeń i oprzyrządowania i wszelkie muszą ze sobą współpracować w samochodowych multimediach. W większości wypadków umieszcza się je w ramach trzech podstawowych kategorii:

•    ekwipunek audio
•    ekwipunek wideo
•    źródła mediów

Część audio samochodowego systemu multimedialnego zwykle składa się z istniejącego systemu dźwiękowego, chociaż są pewne różnice. Niektóre z komponentów audio, które z reguły znajdują się w automobilowych systemach multimedialnych, zawierają:

•    jednostkę główną
•    głośniki
•    procesor dźwięku
•    słuchawki

Słuchawki można odszukać już w stereotypowych automobilowych systemach audio, jednakowoż są one o wiele częściej wykorzystane w połączeniu z multimedialnymi samochodami. Przewodowe słuchawki wymagają gniazda słuchawkowego w jednostce głównej, odtwarzaczu wideo bądź też w innym miejscu, tudzież słuchawki bezprzewodowe mogą wykorzystywać sygnały podczerwieni czy też RF.

Większość innych komponentów audio jest wybitnie podobna do tych w sztampowych samochodowych systemach audio, z kilkoma wyjątkami, takimi jak jednostka główna. W czasie kiedy w konfiguracji multimedialnej można używać zwykłego radia samochodowego, jednostki z głowicami wideo są znacznie odpowiedniej dostosowane do celu.

W jaki sposób wybrać?
To w głównej mierze powinno być przemyślane już na poziomie wybierania wozu. Jeśli tudzież zabieramy się za wyposażenie już później w głównej mierze musimy wziąć pod szczególną uwagę czynniki takie jak: budżet, zastosowanie, częstotliwość użytkowania. Całe szczęście dzisiejsze marki dają nam do dyspozycji kompleksowe rozwiązania, a sprzedawcy systemów multimedialnych do wozów są niezmiennie gotowi do pomocy w wyborze tego w największym stopniu stosownego. Warto jednakże uprzednio samemu zrobić rozeznanie w opcjach i cenach na rynku, żeby nie dać się naciągnąć.