hydrolat na naczynka

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą użytkowane, ponieważ mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, barwników oraz złośliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz poprawnie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a właściwie element uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy bądź też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Wyśmienicie łagodzi cerę po depilacji czy też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dołączyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezwykle łagodne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dobrać według ukochanego zapachu bądź też właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, jednakowoż oraz o naturę. Tego typu towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.