kiedy warto stosować suplementy

Pomimo, iż coraz większa część pań i to w różnym wieku dba o to, aby konsumowane potrawy były odżywcze, zdarza się, że nasz sposób odżywiania musi być uzupełniany. A o co? O specjalne mieszanki witaminowe. Ponieważ rynek preparatów ciągle jeszcze się rozwija, wielkość asortymentu może stanowić problem.
Dobrze zatem zauważyć, czym kierować się przy kupnie preparatu, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Preparat suplementacyjny nie powinien być zamiennikiem zbilansowanej diety. Zdarza się jednak że określonych minerałów czy związków witaminowych nie potrafimy przyjąć wraz z pokarmem. Decydując się na zestaw minerałów można poradzić się aptekarza lub innej zorientowanej w temacie osoby. Korzystnie wziąć pod uwagę swój wiek. Odmiennych składników potrzeba organizmowi nastolatki, a kompletnie innych – potrzeba kobiecie w okresie menopauzy.
Czytaj dalej o suplementacji dla kobiet
Przy pomocy właściwego leku suplementacyjnego mamy możliwość przykładowo zlikwidowania odmiennych niedoborów – w tym niedoboru żelaza, typowego dla ciężarnych czy karmiących piersią pań. Z kolei jeżeli borykamy się z ustawicznym brakiem wigoru rozwiązaniem może być preparat mający w składzie ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki gatunek suplementu nabędziemy. Konieczne jest jego właściwe zażywanie – systematyczne, lecz w żadnym wypadku nie zbyt intensywne.