odwyk alkoholowy 

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Jednak nie musisz sam cierpieć. Jest wiele dostępnych procedur leczenia, które wspomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

terapia alkoholizmu

Różne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu powinno być pilnowane przez skład znawców lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez ekspertów, jacy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub też ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed nawiązaniem kuracji postać musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan oraz mieć ochotę opuścić alkohol. Czasem jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny lub ewentualnie przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o przesadne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga także nawiązać dyskusję na temat dostępnych opcji kuracji oraz wsparcia.

Nie ma słusznego lub złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli niemniej jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele dodatkowych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, kłopoty z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.