ostatnie lata intensywne dla Krakowa

Wśród wielu miejscowości w Polsce, miasto Kraków wybija się zarówno w obszarze kultury i akademickim, ale też na wielu odmiennych obszarach. Staje się regionem otwartym do życia. Przekształcenia, które stały się udziałem miasta w ostatnich okresach sprawiają, że miasto rzeczywiście idzie do przodu.
Pozytywne transformacje w mieście.
Co pozytywnego załatwiono w ciągu ostatniego czasu? Wielość napraw i nowości inwestycyjnych jest duża. Niezwykle pomogły w tej materii środki Unii Europejskiej, z których miasto niemało korzysta. Szybkie postępowanie w zakresie zdobywania dofinansowania spowodowały, że gmina uzupełniła się o następne drogi, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i nowe miejsca konferencyjno – sportowe.
Szerokie innowacje są niewidoczne dla standardowego obywatela. Nie oznacza to mimo wszystko, że nie funkcjonują. Zazwyczaj nie interesują nas historie, które nie są ściśle z naszymi potrzebami związane. Typowemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w regionie niewiele się robi. Podczas gdy miasto zmienia się z każdym rokiem. Innowacje w zakresie zarządzania śmieciami, budowie i unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, stawianie ekranów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, jakie pomagają nam lepiej i wygodniej żyć. Kraków rozwija się również pod kątem opcji konferencyjnych. Potencjał miasta idzie w górę dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena lub rewitalizacja Huty. takie inwestycje zachęcają gości z innych krajów do odwiedzin.
Zapoczątkowane przez radnych akcje nie obejmują tylko ścisłego centrum miasta, ale też są połączone z całym województwem małopolskim. Z tej przyczyny zamiast utyskiwać lecz dostrzec zmiany w jakie obrósł Kraków.
Przyszłe lata – o ile uda się utrzymania tempa innowacji – umożliwią Krakowowi stać się zachwycającą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski co zrobił