Profesjonalne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

W dzisiejszych czasach kobiety zazwyczaj dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa przeróżna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/nasi-podopieczni

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe rodzicielki mogą liczyć na kompetentną opiekę powiązaną z czasem ciąży oraz połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, właśnie dlatego również całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez znawców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, lecz w głównej mierze również ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje bezlik radości, jednak także o jego zdrowie należy zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, właśnie dlatego też zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających specjalistyczne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci komponowane są idealne warunki lekarskie. Doktorowie troszczą się nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, niemniej jednak także o ich komfort i odpowiednie samopoczucie, jakie może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.